Kolagén pre privátne značky: Odhalili sme 3 mýty

Pohybujete sa v zložitom svete kolagénu alebo zvažujete vstup na tento rýchlo sa rozvíjajúci trh? Od účinnosti kolagénu z voľne žijúcich rýb v porovnaní s kolagénom z rýb chovaných na farmách až po vnímanú nadradenosť pasúcich sa zdrojov – skúmame fakty, aby ste mohli objaviť pravdu skrytú za týmito mýtmi a úspešne umiestniť svoje produkty na konkurenčnom trhu. 

1. Kolagén z voľne žujúcich rýb je lepší ako ten z chovaných

Kolagén z voľne žijúcich rýb je získaný z rýb, ktoré boli chytené v ich prirodzenom prostredí, ako sú oceány a moria. Prostredie, v ktorom tieto ryby žijú, sa môže veľmi líšiť, čo vedie k možným odchýlkam vo výživovom profile kolagénu.

Kolagén z chovaných rýb pochádza z rýb chovaných v kontrolovaných akvakultúrnych prostrediach. Tieto podmienky sú riadené, aby sa zaistila konzistentná kvalita a môžu byť upravené tak, aby sa optimalizovalo zdravie rýb a následne aj kvalita kolagénu.

Viaceré štúdie preukázali mikroplasty v tráviacich systémoch voľne žijúcich ulovených rýb. Výskum tiež naznačuje, že voľne žijúce ryby môžu potenciálne zhromažďovať viac ťažkých kovov z oceánu. Na druhej strane štúdia ukázala, že chované ryby ukazujú menší ponteciálny risk pre ľudí ako voľne žijúce ryby. Ryby odchované na farme sú pod prísnym dozorom. Chovatelia môžu zaručiť, že vo vode alebo rybách nie sú žiadne škodliviny tým, že vykonávajú pravidelné vyhodnocovanie kvality vody.

Tiež je dôležité spomenúť aspekt udržateľnosti. Nadmerný rybolov je globálne významným problémom, pričom lov divokých rýb na produkciu kolagénu prispieva k tomuto problému. 90 % svetových zásob veľkých dravých rýb, vrátane plachetníka, mečiara, tuniaka a žralokov, je už vyčerpaných.
Akvakultúra alebo chov rýb poskytuje udržateľnejší spôsob, ako vyhovieť rastúcemu dopytu po rybích produktoch vrátane rybieho kolagénu bez toho, aby sa ďalej vyčerpávali zásoby voľne žijúcich rýb.

Kolagén z chovaných rýb ponúka viac kontrolovanú a environmentálne zodpovednú alternatívu.

2. Rybí kolagén je účinnejší ako hovädzí kolagén

Rybí aj hovädzí kolagénbohaté na kolagén typu I, najhojnejšie sa vyskytujúci typ v ľudskom tele, ktorý je veľmi dôležitý pre zdravie pokožky, kostí, zubov a spojivových tkanív. Poskytujú podobné zdravotné benefity, vrátane podpory zdravia pokožky (zlepšenie pružnosti a hydratácie), zdravia kĺbov a sily kostí.

Rybí a hovädzí kolagén sú výborným zdrojom bielkovín a obsahujú podobný profil aminokyselín, najmä glycínu, prolínu a hydroxyprolínu, ktoré sú dôležité pre syntézu kolagénu v tele.

Rozdiel spočíva v absorpcii. Rybí kolagén sa dokáže absorbovať až 1,5-krát lepšie ako hovädzí kolagén. Vďaka tomu, že má malé čiastočky a nízku molekulovú hmotnosť, rybí kolagén rýchlejšie cirkuluje v krvnom obehu. Avšak vo všeobecnosti má kolagén cicavcov vyššiu termálnu stabilitu ako rybí kolagén. Je to spôsobené nižším obsahom iminokyselín v rybom kolagéne.

3. Kolagén pre privátne značky z trávou kŕmeného dobytka je lepší

Debata týkajúca sa kolagénu z trávou alebo obilím kŕmených zvieracích zdrojov je podobná diskusii v mäsovom priemysle. Aj keď trávou kŕmené zvieratá môžu mať lepší výživový profil v ich mäse, ako napríklad nižší celkový obsah tuku, tento rozdiel je menej dôležitý ako kolagén.

Metóda spracovania a čistota kolagénu zohrávajú pri určovaní kvality významnejšiu úlohu ako výživa zvierat. Chýba však priamy vedecký dôkaz, ktorý by poukazoval na to, že kolagén zo zvierat kŕmených trávou je lepší z hľadiska jeho zdravotných účinkov.

Krátke zhrnutie

Využite poznatky z odhalenia týchto mýtov pri vývoji svojich produktov a marketingových stratégií. Sústredením sa na fakty môžete efektívnejšie umiestniť svoje kolagénové výživové doplnky na trh. Vzdelávanie spotrebiteľov a zdôrazňovanie udržateľnosti a kvality vašich produktov môže pomôcť vyniknúť vašej značke v čoraz viac zaplnenom segmente výživových doplnkov.
Ak hľadáte vysoko kvalitné produkty, pokojne sa nám ozvite. Náš tím vám rád pomôže vyvinúť kolagén pre privátne značky z certifikovaných zdrojov.

Kontaktujte nás

Tešíme sa na spoluprácu s vami. Ak nás chcete kontaktovať, vyplňte kontaktný formulár alebo sa obráťte na nášho obchodného zástupcu.