Korálovec ježovitý a jeho potenciál pre vašu privátnu značku

Vďaka početným možnostiam využitia v potravinárskom, farmaceutickom a kozmetickom priemysle rastie dopyt po korálovci ježovitom. Ako privátna značka doplnkov výživy možno uvažujete o jeho zaradení do svojho portfólia. Aby sme vám pomohli rozhodnúť sa, či je to pre vás ten správny produkt, zozbierali sme predpovede trhu, prehľad o správaní spotrebiteľov a dôvody, prečo korálovec ježovitý predávať.

Tento článok je súčasťou našej dvojdielnej série o korálovci ježovitom. Prečítajte si prvý diel, ak sa chcete dozvedieť viac o jeho možných zdravotných účinkoch podložených výskumom.

KORÁLOVEC JEŽOVITÝ A JEHO TRHOVÝ POTENCIÁL

Trh s funkčnými hubami sa rozširuje. Jeho rast je poháňaný lekárskym odvetvím, ktoré ich využíva ako zložky výživových doplnkov. Očakáva sa, že nárast popularity bude pokračovať, čo možno pripísať intenzívnemu výskumu vykonávanému v priebehu rokov a zvýšenému dopytu po prírodných zdravotných produktoch.  

Spoločnosť Allied Market Research predpokladá, že trh s funkčnými hubami bude do roku 2030 rásť pri kumulovanej ročnej miere rastu 9 %. Očakáva sa, že segment korálovca ježovitého bude v období od roku 2021 do roku 2030 zaznamenávať najrýchlejší rast, a to 9,9 %.

Z regionálneho hľadiska dominovala v roku 2020 trhu s funkčnými hubami oblasť Ázie a Tichomoria, na ktorú pripadol najväčší podiel na trhu. Možno to pripísať obrovskej popularite a značnej spotrebe výrobkov z funkčných húb v tomto regióne už po stáročia. Okrem toho je Čína najväčším výrobcom a spotrebiteľom výrobkov z funkčných húb. Očakáva sa však, že Severná Amerika zaznamená výrazný rast.

Staráme sa o zdravie zamestnancov

PREČO PREDÁVAŤ KORÁLOVEC JEŽOVITÝ

Existuje niekoľko dôvodov, prečo do svojho portfólia zaradiť výživové doplnky z korálovca ježovitého. Najdôležitejšie dva z nich sú:

DUŠEVNÉ ZDRAVIE JE PRE SPOTREBITEĽOV VÝZVOU

Ako sme už spomenuli, jedným z možných zdravotných prínosov huby je zlepšenie príznakov depresie a úzkosti. Podľa správy „Health at a Glance: Europe 2022“ údaje z viacerých krajín naznačujú, že výskyt príznakov depresie bol v prvej polovici roka 2022 nižší ako v rokoch 2020 a 2021, ale zostal vyšší ako pred pandémiou

Neistota spojená s pandémiou naďalej ovplyvňovala duševné zdravie a pohodu mnohých dospelých v krajinách EÚ v prvej polovici roka 2022, pričom sa k tomu pridali nové výzvy, ako napríklad rastúce životné náklady a konflikt Ruska s Ukrajinou. Viac ako každý druhý dospelý (55 %) by sa mohol na jar 2022 v krajinách EÚ považovať za ohrozeného depresiou.

Od výskytu COVID-19 zaznamenali výživové doplnky na podporu nálady, zmiernenie stresu alebo relaxáciu rýchly rozmach. Rast bol najvýraznejší v Spojených štátoch, ktoré sú najväčším svetovým trhom s doplnkami výživy pre duševné zdravie. Rast tejto kategórie dosiahol v roku 2022 úroveň 62 %, čo predstavuje 27 % nárast oproti roku 2017.

Rodina je na prvom mieste

SVETOVÁ POPULÁCIA STARNE

V rokoch 2015 až 2050 sa podiel svetovej populácie nad 60 rokov takmer zdvojnásobí z 12 % na 22 %. Spoločnosť Euromonitor identifikovala segment výživových doplnkov pre starších ľudí ako nedostatočne pokrytý a ponúkajúci obrovský potenciál

Nová generácia starších spotrebiteľov chce viesť aktívnejší životný štýl a je pripravená míňať peniaze na zlepšenie svojej pohody tým, že kladie väčší dôraz na výživu a starostlivosť o seba. Ako už bolo uvedené, korálovec ježovitý má potenciál zlepšiť kognitívne zdravie a chrániť pred Alzheimerovou chorobou.  

Ako vidíte, korálovec ježovitý má potenciál pre privátne značky. Ak hľadáte spoľahlivého dodávateľa výživových doplnkov z tejto huby, náš tím je vám k dispozícii.

Kontaktujte nás

Tešíme sa na spoluprácu s vami. Ak nás chcete kontaktovať, vyplňte kontaktný formulár alebo sa obráťte na nášho obchodného zástupcu.